DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Bilimin kılavuzluğunu esas alarak “pseudo-science”ın karşında dimdik durmayı önemli bir misyon olarak kabul eden Tamamlayıcı Tıp Ligi sizlerden gelen yoğun talep ile yepyeni bir formatla bu kez İstanbul’da! Tamamlayıcı Tıp Ligi - İstanbul 2024 yılında 8-9 Haziran tarihlerinde Hilton Bakırköy Hotel,'de gerçekleştirilecek.

Tamamlayıcı Tıp Ligi - İstanbul bu alanın en prestijli platformu olma özelliğini kullanarak Hap Bilgiler Kongresi konsepti ile tamamlayıcı tıp alanına giren konularda klinikte pratik olarak uygulayabileceğimiz net bilgilerden oluşacak. Bu kongrede konumuz tamamlayıcı tıp reçeteleri ve bu yöntemleri günlük uygulamalarımıza nasıl dahil edebileceğimiz olacak.

Doksanlı yıllarda ilk adımlarını attığımız tamamlayıcı tıp serüveni bu yeni toplantı ile yepyeni bir sürece de başlamış oluyor. Artık bu Aradan geçen otuzüç yılda pek çok gelişme oldu. Önce bu alanda çalışan derneklerin sayısı arttı. Sonraları bazı üniversitelerde araştırma-uygulama merkezleri açıldı. GETAT yönetmeliği yayınlandı. Eğitim-araştırma hastanelerinde GETAT birimleri açıldı. Tüm bu gelişmeler bu alana olan ilgiyi artırdı ve alana yönelik pek çok özel merkez devreye girdi. Tamamlayıcı tıp alanında yapılan tezler ve bilimsel araştırmalar arttı. Tüm bu olumlu gelişmelerin yanında dayanağını bilimsel yöntem ve yaklaşımdan almayan bazı yöntemlerin savunucularının kendilerini tamamlayıcı tıp şemsiyesi altında gösterme çabalarını da gözlemliyoruz. Bu konuya verilecek dikkatin bu alanın geleceği açısından çok önemli olduğunu değerlendiriyoruz.

Tüm bu duygularla Haziran’da, İstanbul’da, multidisipliner hap bilgiler kongresi Tamamlayıcı Tıp Ligi - İstanbul’da buluşmak dileğiyle sevgilerimizi sunuyoruz.

Organizasyon Kurulu